Дубъл за Юнайтед! Солскяер причини на Пеп нещо, което само Клоп преди това бе правил

Антони Марсиал се превърна в герой за Юнайтед Снимка: Getty Images
Антони Марсиал се превърна в герой за Юнайтед

Манчестър Юнайтед продължи с фантастичното си представяне в големите мачове и постигна изключително важна победа с 2:0 над Манчестър Сити в борбата за класиране на Топ 4.

Така „червените дяволи“ постигнаха дубъл срещу градския си съперник във Висшата лига след победата с 2:1 на „Етихад“ през декември.

Първият гол в мача падна в 30-ата минута, а негов автор бе Антони Марсиал. Французинът се възползва от заучено изпълнение на свободен удар. Фернандеш го изведе добре, Марсиал стреля директно от воле и промуши топката под плонжа на Едерсон, който можеше да се намеси доста по-добре.

Малко по-късно в двубоя бразилският страж за малко да сбърка втори път, а Марсиал да отбележи втория си гол. Едерсон за малко не изпусна топката да влезе във вратата му при едно връщане назад, но успя да се поправи навреме и да я изчисти току пред връхлитащия Марсиал.

Играчите на Сити държаха топката в по-голямата част от времето, но и благодарение на някои блестящи изяви на Давид де Хеа Юнайтед успя да задържи аванса си. Липсата на контузения Кевин де Бройне в средата на терена за „гражданите“ също оказа влиянието си.

В последните секунди на добавеното време Едерсон допусна нова грешка. Стражът се опита да поднови играта възможно най-бързо, но хвърли грешно, кълбото се озова в краката на резервата Скот Мактоминей, който без да се замисля стреля от около 30-ина метра и вкара в опразнената мрежа.

Така Юнайтед записа дубъл над Сити във Висшата лига, като това е третата победа на „червените дяволи“ над градския съперник след успеха в реванша за Купата на лигата. Така Солскяер постигна нещо, което само Юрген Клоп е правил преди него, и постигна три победи над Пеп Гуардиола в рамките на един сезон.

Дубълът пък е първи за Юнайтед във Висшата лига над „гражданите“ от десет години насам.

Загубата е седма от началото на кампанията в Премиършип за Сити, който остава на второто място с 57 точки, на 25 зад лидера Ливърпул. Юнайтед пък вече има 45 и така се изкачи до петата позиция, на три зад четвъртия Челси.