Пьонтек и Донарума не стигнаха на Милан срещу Рома

Рома и Милан поделиха точките на "Олимпико" Снимка: Getty Images
Рома и Милан поделиха точките на "Олимпико"

Кшищоф Пьонтек отбеляза третия си гол за Милан, но той стигна за само 1:1 при гостуването на Рома в дербито на 22-рия кръг на Серия „А“.

„Росонерите“ откриха резултата в 26-ата минута. Лукас Пакета открадна топката от Пелегрини и центрира на предната греда, където Пьонтек изпревари Фасио, за да отбележи 14-ото си попадение от началото на сезона в Калчото.

Последваха силни минути за Рома и блестящи изяви на Джанлуиджи Донарума, който в края на полувремето направи феноменално двойно спасяване, отразявайки последователно удари на Патрик Шик и Един Джеко.

Точно след почивката „вълците“ изравниха. Николо Даниоло се възползва от грешка в отбраната на гостите и отблизо вкара за 1:1. Младокът имаше шанс да се разпише и през първата част, но ударът му бе отразен от Донарума.

Резултатът остана равен до края, а Рома бе много близо до победата, но девет минути преди края на редовното време удар с глава Лоренцо Пелегрини срещна страничната греда.

Така Милан вече има 36 на четвъртото място, с една повече от Рома и на четири зад третия Интер, който, изненадващо, загуби с 0:1 в домакинството си на Болоня по-рано днес.