Англия унижи жестоко трагичната Северна Македония

Англия нямаше пощада срещу Северна Македония и разби западните ни съседи със 7:0 на "Олд Трафорд" в мач от група "С" на евроквалификациите. Така островитяните продължават безгрешно - четири победи от четири мача с голова разлика 15:1.

Хари Кейн откри резултата в 29-ата минута, а Букайо Сака се разписа в 38-ата за 2:0. Маркъс Рашфорд отбеляза третия гол в 45-ата минута и така завърши полувремето.

Сака отбеляза втория си гол в мача в самото начало на второто полувреме, а в 51-вата минута нападателят на Арсенал оформи своя хеттрик. Резервата Калвин Филипс се разписа в 64-тата минута за 6:0, а Хари Кейн вкара седмия гол в мача от дузпа 10 по-късно.

Англия убедително заема първото място в потока с 12 точки от четири двубоя, а Украйна има шест, но те са събрани от една среща по-малко.

По-рано в понеседелник украинците записаха минимално 1:0 срещу тима на Малта в Търнава, Словакия. Единствения гол в мача отбеляза Виктор Циганков в 72-рата минута.

Франция също спечели с 1:0 срещу Гърция на "Стад дьо Франс" в двубой от група "В". Звездата на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе реши спора от дузпа в 55-ата минута.

Костас Мавропанос изрита в главата Антоан Гризман и Матеу Лаос нямаше избор освен да посочи бялата точка. Мбапе изпълни наказателния удар, но вратарят Одисеас Влаходимос спаси. ВАР обаче се намеси, защото Мавропанос бе влязъл по-рано в наказателното поле и дузпата трябваше да бъде пребита, като при втория опит Мбапе не сгреши.

В класирането води Франция с 12 точки от 12 възможни. Гърция е на второ място с шест, а Ирландия и Нидерландия имат по три.