Английски талант и Влахович приближиха Юве до крайната цел

Ювентус се приближи до класиране в топ 4 на Серия "А", печелейки гостуването си на директния конкурент за зона Шампионска лига Аталанта с 2:0 като гост.

Така четири кръга преди края на шампионата "бианконерите", които само преди няколко седмици бяха с отнети 15 точки от актива, вече са на второто място с актив от 66 пункта.

Ювентус имаше огромна доза шанс в Бергамо, защото противникът нацели две греди, направи още няколко пропуска и общо взето изглеждаше като по-добрият тим в по-голяма част от мача.

Големият герой за "бианконерите" бе Самуел Илинг Джуниър, след като 19-годишният английски талант ознаменува първия си мач като титуляр за най-титулувания италиански клуб с гол.

Илинг сам подхвана атака в 56-ата минута на мача, а след това имаше и доза късмет, защото една рикоширала топка се върна към него, за да успее той от няколко метра да я прати във вратата.

В последното отиграване в мача Ювентус стигна до второ попадение. Главният съдия тъкмо се готвеше да свири край в 99-ата минута, когато реши да пусне една контраатака, оформила крайното 2:0 благодарени на попадението на Душан Влахович.