Арсенал и Нюкасъл се неутрализираха на "Емирейтс"

Арсенал и Нюкасъл се неутрализираха на "Емирейтс" Снимка: Getty Images

Арсенал и Нюкасъл не успяха да се победят в битката на върха и завършиха наравно 0:0 на "Емирейтс".

По-голямата част от двубоя премина главно в битка в средата на терена. Изобилстваше от единоборства, заради което бяха показани и цели седем жълти картона.

До опасности пред двамата вратари обаче се стигаше трудно. Най-доброто положение за домакините дойде три минути преди края, когато Ник Поуп сложи крак на пътя на удар по диагонала на Нкетия.

В добавеното време "свраките" можеха да откраднат трите точки. Крис Ууд излезе сам срещу Рамсдейл, но реши да не стреля, а потърси пас, което се оказа тотално грешното решение.

В последните секунди Арсенал поиска дузпа за игра с ръка, но реферът бе категоричен, че такава няма. Това доведе дори до скандал между двамата мениджъри покрай тъчлнията.

До гол до края така и не се стигна и двата отбора поделиха точките. Арсенал увеличи аванса си на върха на седем точки пред Сити преди гостуването на "гражданите" на Челси в четвъртък. Нюкасъл пък вече е с 35 на третата позиция, на една зад Сити.