Арсенал и Юнайтед напомниха класиките помежду си със спиращо дъха дерби

Арсенал и Юнайтед напомниха класиките помежду си със спиращо дъха дерби Снимка: Getty Images

Арсенал победи по шампионски Манчестър Юнайтед с 3:2 на "Емирейтс" в големия сблъсък на кръга от Премиър лийг.

Двата отбора напомниха класическите двубои помежду си от миналото и показаха страхотен футбол с множество интересни моменти, а тимът на Микел Артета заслужи победата и направи още една сериозна крачка към титлата.

Дербито започна на много високо темпо и първоначално Арсенал се изнесе напред, после Юнайтед изравни играта.

Първи удариха "червените дяволи" в 17-ата минута, когато Партей сгреши, Маркъс Рашфорд го преодоля, освободи си коридор и със страхотен изстрел от двайсетина метра порази вратата на Аарън Рамсдейл за 1:0.

Домакините натиснаха и изравняването дойде в 34-тата минута. Джака центрира отляво и Еди Нкетия с глава направи 1:1.

Арсенал продължи да бъде по-активен, но до опасност отново стигна Юнайтед след далечен удар на Мактоминей - Рамсдейл обаче спаси.

През второто полувреме качественият футбол продължи.

Букайо Сака изведе Арсенал напред в 53-тата минута със страхотно изпълнение на далечен удар по диагонала, който се оказа неспасяем за Де Хеа.

Само 6 минути по-късно обаче Рамсдейл не успя да улови една топка при ъглов удар и Лисандро Мартинес с плонж с глава възстанови равенството.

После Сака отново беше близо до красиво попадение, но този път уцели гредата.

"Топчиите" търсеха победата до последно и в 90-ата минута се стигна до решаващия момент. След отклонена топка от Йодегор, Еди Нкетия с триково отиграване отблизо донесе победата на своите.

В два момента от атаката възникнаха съмнения за засада, но ВАР показа, че такава няма.

С победата Арсенал остава на първото място с 50 т., на 5 над втория Манчестър Сити и с мач по-малко от шампиона.

Юнайтед е четвърти с 39 т., колкото има и третият Нюкасъл.

Арсенал остава само с една шампионатна загуба през този сезон и тя дойде именно срещу Юнайтед на "Олд Трафорд".