Астън Вила се изгаври с Арсенал насред Лондон

Оли Уоткинс вкара два гола за гостите от Астън Вила. Снимка: Getty Images
Оли Уоткинс вкара два гола за гостите от Астън Вила.

Арсенал на треньора Микел Артета продължава да е пълна загадка. Само седмица след  успеха над Манчестър Юнайтед като гост, първи за "топчиите" на "Олд Трафорд" в първенството от 14 години, лондончани загубиха с 0:3 от Астън Вила у дома.

Тимът на Артета изигра изключително неубедителен мач и резултатът бе напълно закономерен.

Началото бе вихрено, след като Джон Макгин реализира за Астън Вила още в 46-ата секунда. Голът обаче не беше зачетен заради засада на Рос Баркли, който с тялото си пречеше на видимостта на Лено. Поне така сметна съдията.

В 25-ата минута гостите организираха постепенна акция с множество подавания. Грийлиш внесе острота с хитро извеждане към Мат Таргет, който пусна пас по земя към далечната греда, където Трезеге се канеше да засече, когато Сака протегна крак, но само за да насочи кълбото в собствената си мрежа - 1:0 за Астън Вила.

Астън Вила нанесе втория си удар в 71-вата. Тогава Оли Уоткинс завърши майсторска комбинация, след като получи пас от Баркли.

Минута по-късно Грийлиш на два пъти пропусна да забие трето попадение. В 75-ата обаче английският национал изведе Уоткинс и той направи 3:0.

Така Вила излезе не шесто място в класирането с 15 точки, колкото има и петият Челси, но "сините" са с по-добра голова разлика.