Аутсайдер спря Реал на "Бернабеу"

Аутсайдер спря Реал на "Бернабеу" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид допусна грешна стъпка на своя "Сантяго Бернабеу" и стигна само до 1:1 в опашкаря Жирона в 12-тия кръг на Ла Лига.

Испанският шампион изигра слаб мач и даже можеше да загуби от противника, който преди днешната точка заемаше предпоследно място в класирането.

Гостите играха смело на "Бернабеу" и създадоха редица опасности, а преди почивката съперниците си размениха по една греда.

Като цяло, Реал трудно създаваше положения и се представи разочароващо в атака, но все пак в 70-ата минута поведе с гол на Винисиус Жуниор след комбинация с Феде Валверде.

Малко по-късно Марко Асенсио пропусна да вкара второ попадение, с което да реши мача.

После отново Асенсио беше в центъра на събитията и след намеса на ВАР беше отсъдена дузпата за Жирона за негова игра с ръка. Решението беше дискусионно, тъй като изглеждаше, че топката първо се удря в дясното рамо на играча, а после се отбива в лявата му ръка.

Зад топката застана ветеранът Кристиан Стуани, който се беше появил от скамейката - и той не пропусна от 11-те метра за 1:1.

Минута по-късно Родриго Рикелме можеше да донесе пълния успех на гостите, но от чиста позиция се размина с топката.

Последните минути бяха драматични и се стигна до отменен гол на Родриго за Реал заради фал срещу вратаря.

Тони Кроос пък получи втори жълт картон и беше изгонен. С добавеното време срещата продължи над 100 минути, но домакините така и не стигнаха до победен гол.

Така Реал Мадрид остава начело в класирането, но вече само с точка пред втория Барселона.