Барса прегази Реал за Суперкупата, "белите" вкараха чак в добавеното време

Барса прегази Реал за Суперкупата, "белите" вкараха чак в добавеното време Снимка: Getty Images

Барселона спечели 18-ата си суперкупа след победа с 3:1 над Реал Мадрид на финала.

Каталунците доминираха изцяло, докато тимът на Карло Анчелоти нямаше чисто положение пред вратата на Тер Стеген в редовното време.

Гави и Роберт Левандовски вкараха по един гол през първата част, като си асистираха един на друг.

Младокът откри резултата в 33-тата минута, а в самия край на полувремето Лева удвои след хубав пробив на Гави, който поднесе топката на тепсия за поляка.

Левандовски можеше да вкара много по-рано, но в 13-ата минута негов удар срещна гредата.

Педри покачи на 3:0 в 69-ата минута след още една асистенция на Гави. Защитата на Реал отново бе хваната неподготвена и матирана с триходова комбинация, в която участваше и Левандовски.

Крайното 3:1 оформи Карим Бензема в добавеното време. Тер Стеген спаси първият му удар, но при добавката топката се върна при него и французинът не сбърка.

Така каталунците завоюваха първата си суперкупа от 2019 година насам.