Барса взе тежко гостуване и продължава да се движи по шампионски

Барса взе тежко гостуване и продължава да се движи по шампионски Снимка: Getty Images

Барселона постигна още една шампионска победа и спечели с 1:0 тежкото гостуване на Виляреал от 21-вия кръг на Ла Лига.

Гол на Педри в 18-ата минута се оказа достатъчен на каталунците и поне временно те поведоха с цели 11 т. на върха пред втория Реал Мадрид.

Попадението падна след блестяща комбинация на Барса, при която Роберт Левандовски изведе Педри зад защитата и младокът не сгреши от чиста позиция.

Така гостите оползотвориха силния си старт, докато Виляреал влезе трудно в мача.

"Жълтата подводница" обаче стигна до чисто положение в самия край на полувремето, когато Луис Моралес не уцели вратата сам срещу Тер Щеген.

През втората част Виляреал опита да заиграе по-агресивно, но Барселона за пореден път през този сезон се представи уверено в защита и запази суха мрежа.

В 90-ата минута домакините стигнаха до гол, но попадението не беше признато заради засада на Йеремин Пино.

В таблицата Барселона събра 56 т., а Реал Мадрид е с 45 и с мач по-малко.