Барса загуби от мексиканци в последния си мач за годината

Барса загуби от мексиканци в последния си мач за годината Снимка: Getty Images

Барселона загуби от мексиканския Клуб Америка с 2:3 в приятелски мач между двата отбора, игран пред повече от 92 хил. зрители на стадион "Котън Боул" в американския град Далас.

Каталунците излязоха напред в резултата с попадение на младата си звезда Ламин Ямал още в шестата минута, но мексиканците изравниха чрез Хулиан Кинонес шест минути по-късно. Барса все пак отново излезе напред благодарение на попадение на Марк Гию в 28-ата минута

След почивката и двата отбора направиха много смени, а Клуб Америка първо изравни чрез ново попадение на Хулиан Кинонес в 50-ата минута, а в 82-рата минута направи пълен обрат с попадение на резервата Хенри Мартин.

Това беше последният мач за годината на Барселона, който на четвърти януари 2024 ще гостува на Лас Палмас в среща от испанската Ла Лига.