Барселона беше на секунди от отпадане, но оцеля в голов трилър

Барселона беше на секунди от отпадане, но оцеля в голов трилър Снимка: Getty Images

Барселона се класира по инфарктен начин за полуфиналите за Купата на Испания след победа над Гранада с 5:3 след продължения.

Каталунците бяха на броени секунди от отпадането, но постигнаха инфарктен обрат в редовното време, а головото шоу продължи и в допълнителните 30 минути.

Домакините водеха с 2:0 до 88-ата минута след голове на Кенеди преди почивката и на Роберто Солдадо малко след подновяването на играта.

В заключителните минути обаче тоталният натиск на Барса даде резултат. Пропуските пред Ескандел се редяха един след друг, но вратарят имаше малшанса да си отбележи автогол след удар на Гризман, който първо се отби в гредата, а после и в крака на стража.

В 92-ата минута Жорди Алба изравни с глава и така спаси Барса от елиминиране и прати мача в продължения.

Там головете валяха и в двете врати.

Алба записа асистенция, а Антоан Гризман с глава даде предимство на Барселона в резултата - 3:2.

Само три минути по-късно Сержиньо Дест направи дузпа и от бялата точка Феде Вико изравни за 3:3.

До края обаче каталунците се разиграха и за пет минути вкараха още два пъти чрез Франки де Йонг и отново Жорди Алба, за да си осигурят продължаването към полуфиналите.