Байерн не показа милост и разгроми съперник със 7:0

Байерн Мюнхен записа разгромен успех със 7:0 над новака Бохум като домакин в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата.

Лерой Сане беше точен от пряк свободен удар в 17-ата минута, след още десет се разписа и Йошуа Кимих, а в 32-рата Серж Гнабри направи 3:0.

Две минути преди почивката Василис Ламбропулос си отбеляза автогол. Роберт Левандовски реализира дежурното си попадение в 61-вата, с което вече има гол в 13 поредни домакинства от първенството - нов рекорд в германския футбол. Освен всичко с това попадение не остана тим в елита, на който Лева да не е опъвал мрежата.

Кимих вкара още веднъж - в 65-ата, а в 79-ата резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг докара нещата до 7:0. След това пък гол на Томас Мюлер бе отменен.

Успехът бе седми пореден за баварците във всички състезания.

Тимът на Нагелсман излезе начело в класирането с точка повече от Волфсбург, но и с един двубой повече от "вълците", които в късния неделен мач приемат Айнтрахт.