Байерн разгроми Шалке и пак дръпна с 4 т. пред Дортмунд

Байерн разгроми Шалке и пак дръпна с 4 т. пред Дортмунд Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен заби шест гола във вратата на мъчещия се да запази елитния си статут Шалке 04.

Баварците бяха безмилостни на своя "Алианц Арена" и отново дръпнаха с четири точки пред Борусия Дортмунд, който по-късно днес приема Гладбах.

Томас Мюлер даде началото на разгрома в 21-вата минута, а осем по-късно Йошуа Кимих удвои аванса на домакините от дузпа.

В 50-ата минута след прекрасен пробив по лявото крило Жоао Кансело поднесе топката на Серж Гнабри, който я промуши между вратаря и близката греда. 15 по-късно Гнабри се разписа за втори път, възползвайки се от грешка на Мая Йошида в центъра.

Матис Тел в 80-ата и Нусаир Мазрауи в добавеното време оформиха разгрома с 6:0 за Байерн, който остави Шалке на 16-ата позиция с 30 точки, с две пред Щутгарт и на една зад 15-ия Бохум.