Белгиец избухна с гол и 4 асистенции, Сити разпиля опашкар и излезе начело

Белгиец избухна с гол и 4 асистенции, Сити разпиля опашкар и излезе начело Снимка: Getty Images

Жереми Доку изигра може би най-добрия мач в кариерата си. Белгийското крило бе героят за Манчестър Сити при разгрома с 6:1 над Борнемут, участвайки в от шестте гола за "гражданите".

21-годишният флангови футболист, за когото Сити плати 60 милиона евро през лятото, се отчете с гол и четири асистенции за радост на феновете на "Етихад".

Сити вкара три гола в рамките на седем минути през първата част, с което, на практика, реши изхода на двубоя.

Доку откри резултата в 30-ата минута, след което подаде за попаденията на Бернардо Силва и Мануел Аканджи и Сити поведе с 3:0 до 37-ата минута.

Това бе второ попадение във Висшата лига за Доку, който има вече три попадения и шест асистенции от пристигането си в Сити.

Фил Фоудън покачи на 4:0 в 64-тата, а в последните 10 минути Сити добави още два.

В 83-тата Бернардо отбеляза второто си попадение в срещата, а крайното 6:1 оформи Нейтън Аке след центриране на появилия се минути по-рано 20-годишен норвежки талант Оскар Боб.

В последната секунда Матео Ковачич можеше да вкара и седми гол за Сити, но ударът му бе пратен право в тялото на вратаря на гостите.

Победата изкачи временно "гражданите" на върха в класирането на Висшата лига с актив от 27 точки. Тотнъм, който в понеделник посреща Челси, е с 26, а по-късно днес е сблъсъкът между седмия Нюкасъл (17 т.) и третия Арсенал (24 т.)

Борнемут остава на 17-ото място с шест пункта.