Белингам продължава да прави чудеса в Реал

Белингам продължава да прави чудеса в Реал Снимка: Getty Images

Джуд Белингам продължава да прави чудеса от началото на сезона, а Реал Мадрид отново се изкачи на първото място в Ла Лига.

"Кралете" отнесоха с 4:0 Осасуна у дома с два гола на английската звезда.

Домакините поведоха в 9-ата минута още с първия си удар в мача, когато Белингам завърши много добра акция, минала през Модрич и Дани Карвахал.

В 55-ата минута англичанинът покачи на 2:0, след като получи зад защитата и отбеляза между краката на вратаря.

3:0 направи Винисиус след един от смъртоносните си пробиви, а 5 минути по-късно бразилецът асистира на Хоселу за 4:0.

Към края домакините получиха и дузпа, но Хоселу стреля небрежно във вратаря и я пропусна.

Джуд Белингам има вече 10 гола в 10 мача за новия си тим, с което надминава всякакви предварителни очаквания след 100-милионния си трансфер от Борусия Дортмунд.

Реал пък със сигурност ще посрещне паузата в шампионата като първенец в класирането със събраните 24 т., с две повече от втория Жирона.

Трети е тимът на Барселона с 20 т., но и с мач по-малко.