Бензема изригна с хеттрик и задмина легенда

Бензема изригна с хеттрик и задмина легенда Снимка: Getty Images

Карим Бензема наниза хеттрик, а Реал Мадрид победи с 4:2 опашкаря Алмерия в 32-рия кръг на испанското първенство.

Още в 5-ата минута героят на мача засече на празна врата центриране на Винисиус отляво за 1:0, а в 17-ата удвои след асистенция на Родриго от другия фланг.

Към края на полувремето Лукас Васкес спечели дузпа и Бензема оформи хеттрика си.

Все пак гостите се върнаха в мача в добавеното време на първата част чрез Винисиус Маркес.

Родриго покачи на 4:1 почти веднага след подновяването на играта със страхотен удар.

До края Алмерия стигна до още един почетен гол, дело на Робертоне с глава.

С победата Реал поне временно се доближи на 8 т. от лидера Барселона, който ще се изправи срещу Бетис по-късно днес.

С попаденията си днес пък Бензема достигна 236 гола в Ла Лига и излезе на четвърто място във вечната класация на голмайсторите в испанския елит.

Французинът задмина друга легенда на Реал - Уго Санчес с неговите 234 попадения.

Пред Бензема остават Телмо Сара (251 гола), Кристиано Роналдо (311) и рекордьорът Лионел Меси (474).

Ако се разгледа съотношението голове/мачове, първенец е Роналдо, който се нуждаеше само от 292 двубоя, за да вкара своите 311 гола - по 1.07 на мач.

През този сезон Бензема има 17 шампионатни гола и вече е само с един по-малко от лидера при реализаторите Роберт Левандовски.