Фантастичен Бензема с два гола и асистенция отново измъкна Реал

Фантастичен Бензема с два гола и асистенция отново измъкна Реал Снимка: Getty Images

Реал Мадрид записа трудна победа с 3:1 като гост на Селта Виго, с което отново временно се завърна на втората позиция.

Карим Бензема се отчете с два гола и асистенция. "Белите" трябваше да потреперят за победата, тъй като третото попадение, дело на Марко Асенсио, падна дълбоко в добавеното време.

В 20-ата Бензема даде аванс на гостите, а десет по-късно се възползва от подаване на Тони Кроос след грешка при изнасянето на топката от Селта и отбеляза за 2:0.

Санти Мина намали пет минути преди края на първата част, но през второто полувреме не видяхме повече попадения. В самия край домакините удариха греда след изстрел от пряк свободен удар на Яго Аспас.

Селта се опита да стигне до изравнително попадение, но Реал бе подреден добре в защита и не оставяше шансове пред противника. Въпреки че не убеди с представянето си, тимът на Зинедин Зидан взе важни три точки в продължаващата борба за титлата.

Крайното 3:1 оформи резервата Асенсио в добавеното време, засичайки центриране на Бензема отблизо на празна врата.

Това бе десети пореден мач без загуба за "белите". След победата Реал събра 60 точки, на три зад Атлетико и една пред Барселона, които обаче са с мач по-малко. Селта остава на 11-ата позиция с 34.