Бензема пропусна дузпа и се контузи, Реал се спаси от шок на "Бернабеу"

Бензема пропусна дузпа и се контузи, Реал се спаси от шок на "Бернабеу" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид бе на крачка от шокираща загуба от Елче на "Сантяго Бернабеу", но благодарение на два късни гола успя да стигне до равенството 2:2 и до точката.

Карим Бензема пропусна дузпа за домакините още в 33-тата минута, а малко преди края на първата част Елче откри резултата чрез Лукас Бойе.

В средата на втората част Бойе бе с ключова роля и за втория гол на гостите, извеждайки Пере Мила, който с хубав диагонален изстрел смълча "Бернабеу".

Настроението по трибуните се завърна, след като Лука Модрич намали резултата в 82-рата минута от дузпа, за да се стигне до гола на Едер Милитао в добавеното време, който донесе равенството.

Бразилският защитник се бе включил в предни позиции и бе намерен по фантастичен начин от Винисиус, след което с глава прати топката в мрежата за крайното 2:2.

Реал се спаси от загубата, но взе само точка срещу съперник, борещ се за оцеляването си в елита. Преди няколко дни "кралете" също имаха проблеми срещу този съперник, като трябваше да играят продължения, за да отстранят Елче за Купата на краля.

Лошите новини за Карло Анчелоти се допълниха и от принудителното изваждане на Бензема, който в началото на втората част получи контузия и напусна терена, държейки се за бедрото.

С победата Реал вече има 50 точки на върха, с четири повече пред втория Севиля. Точката пък отдалечи 15-ия Елче на пет над опасната зона.