Без Лукаку Хаверц поведе Челси към разгром

Без Лукаку Хаверц поведе Челси към разгром Снимка: Getty Images

Кай Хаверц вкара два гола за разгрома с 4:0 над Бърнли.

Челси спечели безпроблемно първия си двубой, след като стана ясно, че Роман Абрамович сдава властта в клуба.

С победата "сините" намалиха изоставането си от втория Ливърпул на седем точки и дръпнаха с шест пред четвъртия Манчестър Юнайтед, който има и мач повече.

Челси наниза четирите гола в рамките на 22 минути през второто полувреме. Рийс Джеймс откри резултата в 47-ата минута, с двете си попадения Кай Хаверц покачи на 3:0, а крайният резултат бе оформен от Кристиан Пулишич в 69-ата минута.

Ромелу Лукаку остана като неизползвана резерва, а негово отсъствие Хаверц бе човекът, който води атаката на "сините", подкрепян от Пулишич и Мейсън Маунт.

Загубата остави Бърнли в зоната на изпадащите с 21 точки, на една от 17-ия Еверттън, който обаче е и с цели два мача по-малко.