Челси и Тотнъм громят с по 3:1

Челси и Тотнъм громят с по 3:1 Снимка: Getty Images

Челси записа трета поредна победа във всички турнири и нанесе пета поредна такава на Лестър след 3:1 на "Кинг Пауър".

Фамозен гол на Бен Чилуел още в 11-ата минута даде аванс на "сините" След корнер Кулибали върна топката в наказателното поле и намери Чулуел на страничната линия на наказателното поле, откъдето бекът с мощен шут я прати в близкия ъгъл, хващайки неподготвен стража на "лисиците".

В следващите минути двата отбора си размениха по една греда, а до края на полувремето и по още един гол. Патсон Дака изравни в 39-ата минута с мощен шут извън наказателното поле, а в шестата минута на продължението на първата част Кай Хаверц върна аванса на Челси.

Крайното 3:1 оформи Матео Ковачич в 78-ата минута с хубав ножичен удар. Преди това Лестър имаше няколко добри шанса за гол, но намеси на Кепа и едно изчистване от голлинията спряха "лисиците".

В последните минути Лестър остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Ваут Фас.

Въпреки победата, тимът на Греъм Потър остава десети с 37 точки, но само на пет от петия Ливърпул. Лестър слезе с едно място надолу до 16-ата позиция с 24 точки.

В друг мач от 17:00 ч. в Англия Тотнъм взе нови три точки в борбата си за оставане в Топ 4. "Шпорите" победиха с 3:1 Нотингам Форест и вече има 48 т. на четвъртото място. Третият Манчестър Юнайтед е с една повече, но вече и с два мача по-малко.

Отборът на Антонио Конте стигна до успеха след два гола на Хари Кейн и един на Сон.