Челси се издъни в дербито на Западен Лондон

След известен период на стабилизиране Челси отново разочарова своите привърженици, губейки с 0:2 на "Стамфорд Бридж" от съседите си от Брентфорд в първия съботен двубой от Висшата лига.

"Сините" бяха с три победи и едно равенство във всички турнири в последните си четири двубоя и бяха големите фаворити за трите точки, но не оправдаха надеждите.

Челси притисна гостите през първата част, но не успя да материализира предимството си до почивката, въпреки че домакините отправиха 10 удара към вратата на "пчеличките".

Пет минути след началото на втората част Брентфорд създаде най-добрата си възможност до момента. Йенсен върна от аутлинията към Янелт, който стреля веднага, но Санчес спаси инстинктивно.

В 58-ата минута Брентфорд обаче поведе. Отбраната на Челси изпусна на далечната греда Итън Пинок, който засече с глава центриране на Мбемо отдясно. Дисаси не се ориентира добре в тази ситуация и имаше вина, че изпусна ямайския национал.

В края на двубоя гостите достигнаха до страхотен шанс да удвоят, но вратарят Санчес направи зрелищно спасяване.

Все пак това се случи минута преди края на добавеното време, когато Санчес напусна вратата си при един корнер в опит Челси да се добере поне до точка.

Топката бе пратена около дузпата и избита от играч на Брентфорд, последва мълниеносна атака и Брайън Мбемо в крайна сметка вкара на празнатата врата.