Челси се измъчи на "Стамфорд Бридж", но оцеля при дузпите

Челси се измъчи на "Стамфорд Бридж", но оцеля при дузпите Снимка: Getty Images

Челси трябваше да премине през дузпи срещу Саутхемптън, за да достигне 1/4-финал за Купата на лигата.

Редовното време на "Стамфорд Бридж" завърши 1:1, а при дузпите "сините" спечелиха с 3:2 в доста оспорван двубой, в който не бяха далеч от отпадане от турнира.

Томас Тухел даде почивка на някои от основните си футболисти, но все пак излезе със силен състав и Кай Хаверц, който водеше атаката, откри в края на първата част.

Веднага след почивката обаче Че Адамс изравни с добавка.

До края и двата отбора изпуснаха добри положения да спечелят още след 90-те минути. Резултатът беше запазен от двамата вратари, които се проявиха отлично, а в добавеното време и гредата спаси Кепа Арисабалага.

Според регламента на турнира, продължения не се играха и се премина направо към дузпите.

При тях и двата тима сгрешиха при вторите си изпълнения, като Кепа се намеси срещу Тео Уолкът, а Фрейзър Форстър спаси силния удар на Мейсън Маунт.

После обаче "светците" пропуснаха още веднъж чрез Уил Смолбоун, а Рийс Джеймс отправи решителния удар, който изпрати Челси напред.

По същото време Арсенал нямаше подобни проблеми и отстрани Лийдс с 2:0 у дома с попадения на Калъм Чеймбърс и Еди Нкетия.