Дънна риба повали Атлетико Мадрид, отново посредствен Гризман

Атлетико Мадрид претърпя първа загуба от началото на сезона в Ла Лига, отстъпвайки с 0:1 при гостуването си на опашкаря Алавес.

Домакините бяха с пет поредни поражения от началото на кампанията и най-слабо представящият се тим заедно с Хетафе, но възкръснаха срещу шампионите.

Поредния си слаб мач за Атлети изигра след завръщането си в тима френската звезда Антоан Гризман, който все още чака първия си гол и първата си асистенция.

Ключова роля в срещата изигра Виктор Лагуардия, който освен победното попадение в 4-тата минута се отличи и с решаваща намеса в отбрана в 53-тата минута. Тогава Родриго Де Паул центрира от фаул, никой не игра с топката и тя се насочи към вратата, но в последния момент Лагуардия я изби от голлинията.

Домакините пък имаха своите шансове за втори гол, но Мамаду Ндиайе направи сериозен пропуск в 59-ата минута, стреляйки в аут, а същото в 82-рата минута стори и резервата Томас Пина.

Дълбоко в добавеното време гостите от столицата имаха претенции, че футболист на Алавес е играл с ръка в наказателното поле след центриране, но решението на рефера Антонио Матеу Лаос бе да даде последния съдийски сигнал.