Десподов блесна с гол и асистенция

Десподов блесна с гол и асистенция Снимка: ПАОК ТВ

Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов потвърди за пореден път, че се намира в отлична форма. Днес при успеха на клубния му тим ПАОК (Солун) с 5:0 над Пансерайкос в 12-ия кръг.

Десподов асистира на австриеца Томас Мург в 71-ата минута за 3:0, а след това вкара директно от ъглов удар за 4:0 три минути по-късно. Българинът започва все повече да печели доверието на треньора Разван Луческу и днес остана на терена пълни 90 минути.

Въпреки че метеорологичните условия на стадион Тумба бяха повече от тежки - проливен дъжд, публиката имаше какво да види и двата отбора не се щадяха. ПАОК започна да притиска гостите от Сяр веднага след старта и в 5-ата минута пропусна добър шанс. В 21-ата минута Магомед Оздоев откри резултата, а 7 по-късно Томас Мург удвои, като във всеки от тези случаи подаванията бяха на бразилеца Тайсон. В интерес на истината, Червените лъвове от Пансерайкос не се предадоха и също отговориха с три добри атаки. Пет минути преди края на първата част Делигианидис пък удари гредата на домакините.

Въпреки факта, че темпото беше спаднало, ПАОК стигна до трети гол в 71-ата минута. Младият Константелиас направи магическо движение и подаде топката на Десподов, а българинът с обръщането си намери Мург, който покачи на 3:0 с второто си лично попадение.

В 74-тата минута Десподов изпълни ъглов удар от ляво, топката описа странна треактория, мина през наказателното поле и влезе във вратата. Първоначално медиите посочиха, че това е автогол на стража на Пансерайкос Адриан Хован, но Лигата след края уточни като голмайстор българското крило.

Черешката на тортата в мача постави младият Стефанос Цимас, който влезе като смяна. Той опита да изненада вратаря Хован, който спаси със сетни усилия, но Рафа Соарес първи стигна до кълбото и го насочи във вратата.

След победата ПАОК има 26 точки вече и се нарежда на 3-о място, на 2 след лидера Панатинайкос, който утре гостува на Арис. Олимпиакос по-рано днес се наложи с 3:1 над Панайтоликос, а Кифисия с Илиан Илиев-младши утре посреща Астерас Триполис.