Дни след триумфа в Барселона Реал сбърка фатално на "Бернабеу"

Само няколко дни след невероятното 4:0 като гост на Барселона за Купата на краля, Реал Мадрид допусна поражение у дома от Виляреал в Ла Лига - 2:3 в среща от 28-ия кръг на испанския елит.

В герой за гостите се превърна Самуел Чуквуезе, който заби две от попадения за тима на Кике Сетиен.

А всичко започна добре за мадридчани. Винисиус проби отляво в 16-ата минута и центрира остро пред голлинията, където Пау Торес ззасече в мрежата за 1:0.

В 38-ата минута Ло Селсо освободи пространство за Самуел Чуквуезе, който финтира Начо и изравни.

Само три минути след почивката Реал възстанови преднината си. Винисиус напредна и след това опъна мрежата на Рейна.

Гостите не се предадоха, а напротив тръгнаха смело напред, а атаките им вещаеха големи опасности за Куртоа. В 58-ата минута Хуан Фойт успя с глава да отклони към Аиса Манди и той преодоля белгийския страж. Впоследствие обаче намеса на ВАР показа, че е имало засада в тази ситуация.

В 71-вата минута Чуквуезе получи добра топка отдясно и успя да я вкара в наказателното поле, а там Хосе Луис Моралес на два пъти стреля, но в крайна сметка преодоля Куртоа за втори път в срещата - 2:2.

Виляреал продължи да търси пълния обрат и стигна до него в 80-ата минута. Алекс Баена върна към Чуквуезе, който нахлу в пеналта и матира Куртоа с шут в левия ъгъл.