Дортмунд отговори подобаващо и пак се залепи до Байерн

Дортмунд отговори подобаващо и пак се залепи до Байерн Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд отново е само на точка зад Байерн Мюнхен два кръга преди края на сезона в Бундеслигата след успех с 5:2 срещу Гладбах вкъщи.

В седемголово шоу накрая "жълто-черните" можеха да се издънят като при равенството 3:3 срещу Щутгарт преди няколко седмици, но този път удържаха.

Дортмунд изигра едно страхотно първо полувреме, в което заби и четирите гола в рамките на 27 минути.

Дониел Маален откри в петата, а 13 по-късно Джуд Белингам удвои от дузпа. Последваха два бързи гола на Себастиан Алер, с които Дортмунд направи преднината си непреодолима.

Една точно изпълнена дузпа в 75-ата минута от Рами Бенсебеайни поразклати домакините. Гладбах започна да атакува и в 85-ата намали резултата на 2:4 чрез Ларс Щиндл.

Гостите обаче нямаха сили за повече, а в добавеното време Дортмунд вкара още един гол. Джио Рейна оформи крайното 5:2, разписвайки се при добавка след лошо спасяване на Олшовски след изпълнение на пряк свободен.

С победата "жълто-черните" събраха 67 точки на втората позиция, на една зад Байерн. В последните два кръга възпитаниците на Терзич имат гостуване на Аугсбург и домакинство на Майнц.