Драма на "Стамфорд Бридж" изпрати Челси на полуфинал

Драма на "Стамфорд Бридж" изпрати Челси на полуфинал Снимка: Getty Images

Челси се класира по драматичен начин за полуфиналите в турнира за Купата на лигата след домакински успех над Нюкасъл.

Тимът на Маурисио Почетино надделя с 4:2 при дузпите, а в редовното време до последно изоставаше с 0:1, преди да стигне до изравнителен гол.

Калъм Уилсън откри резултата още в 16-ата минута след гаф на Бадиашил и Челси не успяваше да изравни до самия край.

В 92-рата минута Киърън Трипиър направи груба грешка и вместо да изчисти една топка в пеналта, я поднесе удобно на Михайло Мудрик, който намери далечния ъгъл за 1:1.

Така се стигна до дузпи и там отново Трипиър се провали, като при второто изпълнение за тима си прати топката извън вратата.

"Сините" бяха перфектни при своите дузпи, а в последното изпълнение изстрелът на Мат Ричи беше спасен от вратаря на Челси в този мач Джордже Петрович.

Така лондончани продължават към полуфиналите, където днес се класираха също Мидълзбро и Фулъм.

В сряда вечер е последният четвъртфинал в надпреварата между Ливърпул и Уест Хем.