Драма с дузпи и голямо геройство във финала за Купата на Германия

Драма с дузпи и голямо геройство във финала за Купата на Германия Снимка: Getty Images

РБ Лайпциг сътвори геройство и взе Купата на Германия след победа с дузпи над Фрайбург във финала в Берлин.

Тимът на Доменико Тедеско изоставаше с 0:1 и беше с човек по-малко на терена, но успя да изравни и после да спечели с 4:2 при дузпите.

Двубоят беше голям момент в историята и на двата клуба, които досега нямаха голям трофей в историята си.

Фрайбург откри с гол на Макс Егещайн в 19-ата минута, като при атаката имаше игра с ръка на асистиралия Роланд Шалай, която беше подмината.

Лайпциг натисна в опит да изравни, но в 57-ата минута ситуацията на "биковете" стана много тежка заради червен картон на Халстенберг, извършил нарушение като последен в защитата.

Въпреки това Лайпциг стигна до изравняване чрез Кристофър Нкунку в 76-ата минута след лошо излизане на вратаря.

Така финалът влезе в продължения, където нови голове не паднаха и всичко се реши с дузпи.

При изстрелите от 11 метра играчите на РБ Лайпциг бяха перфектни и отбелязаха 4 от 4, докато Фрайбург направи два пропуска и загуби.

Лайпциг дочака своя триумф след два загубени финала за Купата - през миналата година и през 2017-а.