Драма в Рим остави отворен спора за върха между Италия и Швейцария

Италия и Швейцария не излъчиха победител, завършвайки 1:1 на "Олимпико" в двубой от предпоследния кръг на квалификационна група "C" за Мондиал 2022, в която е и България.

Мачът в Рим бе доста напрегнат, а в последните секунди европейските шампиони от Италия пропуснаха да стигнат до трите точки, пропускайки дузпа. На точката застана Жоржиньо, един от претендентите за "Златната топка", но победителят в Шампионската лига с Челси не успя да преодолее Ян Зомер.

Така битката за първото място остава отворена и ще се реши в последния рунд, тъй като двата тима остават с равен брой точки. Италия гостува на Северна Ирландия, докато Швейцария приема България.

Отборът на Мурат Якин имаше предимство пред първото полувреме и гостите откриха в 11-ата минута с попадение на Силван Видмер.

"Адзурите" обаче изравниха десетина минути преди края на полувремето. След центриране от фаул на Инсинье, Ди Лоренцо изпревари лошо излезлия Зомер и с глава успя да насочи топката към мрежата.

Малко преди края Берарди получи отлично подаване зад защитата на швейцарците. Той напредна и в наказателното поле Гарсия с ръка го избута. Съдията изчака играта да спре, което отне известно време, и отиде да види ситуацията на монитор, след което прецени, че това е дузпа. От бялата точка Жоржиньо прати топката над вратата.