Дузпа на Роналдо спаси Юнайтед срещу последния

Дузпа на Роналдо спаси Юнайтед срещу последния Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отново трябваше да спасява Манчестър Юнайтед, дори срещу последния в класирането на Висшата лига.

Португалецът отбеляза единственото попадение при победата с 1:0 над Норич, разписвайки се в 75-ата минута от дузпа, която сам си спечели след нарушение на Макс Аарънс срещу него.

През първата част Алекс Телеш можеше да се разпише, но негов удар от пряк свободен удар рикошира в стената, след което кацна върху напречната греда.

Пет минути преди края Роналдо пропусна отлична възможност за втори гол, като от шест-седем метра прати топката над вратата.

Секунди по-късно и Бруно Фернандеш не успя да "убие" мача, стреляйки покрай страничния стълб.

Все пак Юнайтед спечели трите точки с минимален резултат и продължи преследването си на място в Топ 4. "Червените дяволи" се изравниха с четвъртия Уест Хем - по 27, но "чуковете" са с мач по-малко.

Победата бе втора поредна с 1:0 за Ралф Рангник във Висшата лига след успеха над Кристъл Палас преди седмица.

Норич пък остава на дъното в класирането със само десет спечелени точки след 16 изиграни мача.