Ериксен вкара за Дания при завръщането си в националния отбор

Нидерландия победи Дания с 4:2 в контрола на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам.

В игра за гостите се завърна Кристиан Ериксен, който изигра първия си мач за "червения динамит" от 12 юни миналата година, когато по време на мача с Финландия от европейското първенство получи сърдечен удар и лекарите едва спасиха живота му.

Полузащитникът на Брентфорд реализира втория гол за Дания и бе аплодиран от целия стадион.

Иначе преди това през първото Стивън Бергвайн откри резултата в 16-ата минута преди Яник Вестергор да изравни четири минути по-късно.

До края на полувремето Нейтън Аке и Мемфис Депай от дузпа бяха точни за 2:1 и 3:1. След гола на Ериксен Бергвайн реализира второ попадение за крайното 4:2.