Еспаньол удържа Барса в луда каталунска драма с червени картони

Барселона и Еспаньол завършиха 1:1 на "Камп Ноу" в каталунското дерби от 15-ия кръг на Ла Лига. Предновогодишният градски сблъсък нажежи страстите, а двата отбора завършиха срещата в намалени състави.

Маркос Алонсо беше точен за домакините още в 7-ата минута и мнозина предчустваха лесен успех за Барса.

Гави отправи първия опасен удар, след който се стигна до корнер, а след неговото изпълнение Алонсо даде аванс на домакините. Отново Маркос Алонсо пропусна 100-процентов шанс за втори гол в средата на полувремето, но нов гол не падна преди почивката. През второто полувреме Барса продължи да натиска неуспешно, а при едно от редките си влизания в наказателното поле на съперника гостите стигнаха до дузпа. Тогава Алонсо неволно настъпи Хоселу и му събу обувката, като това се случи точно пред очите на рефера Матеу Лаос. Потърпевшият бе точен от бялата точка.

Веднага след изравнителното попадение напрежението се покачи. Еспаньол получи числено предимство, след като в 77-ата съдията показа втори жълт картон на Жорди Алба за реплика. Четири след това обаче Лаос отстрани наведнъж двама от "папагалчетата" - Соуса за втори жълт и Леандро Кабрера с директен червен за удар с крак в тялото на Левандовски.

Все пак ВАР призова рефера да преразгледа ситуацията с изгонването на Кабрера, при което Лаос промени решението си и прецени, че в случая не е имало умисъл.

Веднага след това вратарят на Еспаньол Алваро Фернандес спаси две чисти положения след удари на Кристенсен и Левандовски и в крайна сметка победител не бе излъчен.