Евертън вгорчи още повече живота на Арсенал и Артета

Евертън вгорчи още повече живота на Арсенал и Артета Снимка: Getty Images

Евертън продължи с победите и поредният повален отбор от "карамелите" бе Арсенал. Тимът на Карло Анчелоти извоюва победа с 2:1 на "Гудисън Парк", като в последните минути изпадна почти в глуха защита, за да запази аванса си.

Домакините откриха резултата в 22-рата минута, след като удар на Доминик Калвърт-Люин рикошира в Роб Холдинг и влетя във вратата на Бенрд Лено. 13 минути по-късно обаче Никола Пепе изравни от дузпа.

Точно преди края на първата част обаче Евертън си върна аванса, след като Йери Мина засече с глава центриране на Гилфи Сигурдсон от корнер. В края на краищата, този гол се оказа и победен.

Успехът е трети пореден за Карло Анчелоти и отбора му, който изкачи Евертън на втората позиция в класирането с актив от 26 точки, на пет от градския съперник Ливърпул.

Междувременно, пропадането за Арсенал продължава. Тимът на Микел Артета няма победа вече седем кръга и остава на 15-ата позиция с актив от едва 14 точки от 14 мача.