Фантастичен обрат и РБ Лайпциг сложиха край на серията на Леверкузен без загуба (видео) Снимка: Getty Images

РБ Лайпциг прекъсна серията на Байер Леверкузен без загуба в Бундеслигата след 35 мача поред.

"Аспирините" загубиха домакинството си на РБ с 2:3, след като допуснаха обрат от 2:0.

Интересното е, че и двата мача през миналия сезон завършиха при същия резултат, но с победи на Леверкузен.

През целия минал сезон тимът на Чаби Алонсо допусна само едно поражение във всички турнири, което бе загубеният финал на Лига Европа от Аталанта с 0:3.

През този още във втория кръг от немското първенство шампионите преклониха глава и остават с три точки след първите два мача в Бундеслигата.

Джереми Фримпонг и Алехандро Грималдо бяха дали аванс на Леверкузен точно преди почивката, преди в добавеното време Кевин Кампъл да изравни.

С два гола на Лос Опенда през втората част, за които може да бъде винен вратаря Матей Ковар, Лайпциг осъществи тотален обрат и да си тръгне с трите точки.

Серията без загуба на Байер продължи 462 дни.