Феноменален обрат доближи Дортмунд на шест точки от Байерн

Феноменален обрат доближи Дортмунд на шест точки от Байерн Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд направи феноменален обрат от 0:2 до 3:2 при визитата си на Айнтрахт Франкфурт в мач от 18-ия кръг в Бундеслигата.

Тимът на Марко Розе изоставаше с 0:2 до почивката след два бързи гола на Рафаел Боре в 15-ата и 24-тата минута. С много мощен късен натиск обаче "жълто-черните" стигнаха до обрата.

Резервата Торган Азар в 71-вата, Джуд Белингам в 87-ата и Махмуд Дахуд в 89-ата осъществиха обрата за гостите. Ерлинг Хааланд този път не успя да се разпише, но се отчете с асистенция за първия гол.

С победата Дортмунд събра 36 точки на втората позиция, на шест зад лидера Байерн Мюнхен, който в петък вечерта загуби домакинството си на Борусия Мьонхенгладбах.

Айнтрахт остава на седмата позиция с 27 точки.