Феноменалният гол на Мартинели от Арсенал срещу Нюкасъл (видео)

Феноменалният гол на Мартинели от Арсенал срещу Нюкасъл (видео) Снимка: Getty Images

Арсенал се върна на победния път след разгромната загуба от 0:4 срещу Ливърпул на "Анфийлд" миналия уикенди и стигна до безпроблемна победа с 2:0 над Нюкасъл у дома.

С успеха "артилеристите" се изравниха по точки - по 23, с четвъртия Уест Хем, който в неделя гостува на втория в класирането Манчестър Сити.

И двете попадения за домакините паднаха в рамите на десет минути през втората част, въпреки че Арсенал можеше да вкара още през първите 45 минути.

Букайо Сака откри в 56-ата минута, завършвайки хубава атака отляво с точен удар по диагонала. Десет минути по-късно току-що появилият се от пейката Габриел Мартинели оформи крайното 2:0.

Бразилецът бе изведен по страхотен начин от Такехиро Томиясу, но завършващият му удар бе още по-впечатляващ. Въпреки че топката идваше зад гърба му и падаше над рамото му, Мартинели по такъв начин обърна глезена си, че от воле да я прати над дясната ръка на Мартин Дубравка, който не успя да го затвори навреме.

Едно перфектно попадение, което се превърна в украшение но поредния прекрасно проведен мач от Микел Артета през този сезон.

Междувременно "свраките" остават на последното място в класирането с актив от едва шест точки след 13 изиграни мача.