Финландия загря за София с победа над световния шампион

Националите на Финландия победиха Франция насред Париж с 2:0 в контрола преди гостуването в София в Лигата на нациите. Двубоят е в неделя от 19:00 ч на стадион "Васил Левски".

Головете вкараха дебютанти с екипа на мъжкия тим на Финландия - 21-годишните Маркус Форс (играч на английския Брентфорд) и Они Валакари (Пафос, Кипър) се разписаха още в първия половин час. Домакините, които не бяха губили на френска земя от март 2018-а, доминираха в двубоя, но изпуснаха куп положения.

Финландците също можеха да вкарат още голове и загатнаха за класа. Те ни победиха с лекота и същия резултат преди месец в Хелзинки при първата ни среща в споменатата група в Лигата на нациите.

Дешан не пусна най-силните си 11, но на терена все пак личаха куп световни шампиони от 2018-а като Сисоко, Жиру, Манданда, Погба, като резерви се появиха звезди като Марсиал, Канте, Гризман, Варан... Играчи на Реал, Барселона, Манчестър Юнайтед, Челси...

Отборът на Италия не срещна трудности срещу Естония в контролата между двата тима и спечели с лекота с убедителното 4:0. Двубоят се изигра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

Отборите на Нидерландия и Испания завършиха 1:1 в контролна среща на стадион "Йохан Кройф" в Амстердам. Серхио Каналес откри за иберийците в 18-ата минута, а Дони ван де Беек изравни в 47-ата. Ла Роха игра по-силно, но направи немалко пропуски. Капитанът на Испания Серхио Рамос изравни Джанлуиджи Буфон на първото място за европейците с най-много участия с националната фланелка - 176.

Отборът на Белгия спечели с 2:1 срещу гостуващия Швейцария в приятелска среща. Домакините изоставаха на почивката, но през втората част се поздравиха с успех.

В 12-ата минута Адмир Мехмеди беше изведен отляво зад гърба на защитата и реализира с диагонален удар за 0:1. В 49-ата швейцарците сбъркаха при изнасянето на топката. Миши Батшуай получи пас в наказателното поле, финтира защитник и отбеляза за 1:1. В 70-ата отново той донесе победата на "червените дяволи" - овладя с гръб към вратата и стреля със завъртане от седем метра за крайното 2:1.