Гол в последните минути и Барселона е само на точка от върха

Гол в последните минути и Барселона е само на точка от върха Снимка: Getty Images

Барселона изтръгна много ценна победа с 1:0 над Валядолид на "Камп Ноу" и се доближи само на точка от първото място в испанското първенство.

Гол на Усман Дембеле в последната минута донесе успеха, който се оказа доста по-труден от очакваното срещу борещия се да не изпадне съперник.

Точно когато редовното време изтичаше, Араухо центрира и Дембеле се разписа ефектно от въздуха.

10 минути по-рано Оскар Плахо от Валядолид беше получил малко пресилен директен червен картон за спиране на контраатака.

Срещата беше специална за звездата Лионел Меси, който стана футболистът с най-много изиграни официални мачове за Барселона - 768.

Каталунците вече имат 13 победи в последните си 14 мача в Ла Лига и остават единствени от топ 5 първенствата на Европа без шампионатна загуба през 2021 г.

Барса вече има 65 т. на втората позиция в класирането срещу 66 на водача Атлетико Мадрид и 63 на третия Реал Мадрид.

Само след 5 дни Барса и Реал ще се изправят един след друг в Ел Класико.