Голова фиеста остави Ливърпул в битката за 4 купи

Голова фиеста остави Ливърпул в битката за 4 купи Снимка: Getty Images

Ливърпул преодоля четвъртия кръг на ФА Къп след атрактивна победа с 5:2 над Норич на "Анфийлд".

Така тимът на Юрген Клоп остава в борбата за четири трофея през този сезон.

В първия си мач след обявяването на своето неочаквано решение да напусне в края на сезона, Клоп се радваше на феноменална подкрепа от трибуните.

Той беше направил някои промени в състава и заложи на 19-годишния дебютант Джеймс Макконъл като титуляр в халфовата линия.

Отборът му пък не беше смутен от голямата новина около него и зарадва публиката с атрактивен футбол.

Първоначалният натиск на домакините доведе до греда на Дарвин Нунес и още няколко положения, а в 16-ата минута Къртис Джоунс откри резултата.

Асистира му именно младият Макконъл.

От първия си корнер обаче Норич изравни чрез Бен Гибсън.

6 минути по-късно Конър Брадли изведе Нунес и уругваецът даде нова преднина на Ливърпул.

До почивката Гакпо и Гравенберх пропуснаха да направят преднината на тима по-комфортна.

В началото на втората част Диого Жота се възползва от неубедително изчистване на топката, за да покачи на 3:1.

Върджил ван Дайк пък отбеляза четвъртия гол с глава малко след влизането си в игра.

После гостите достигнаха до още едно почетно попадение, дело на Борха Сайнц.

В петата минута на добавеното време се разписа и Райън Гравенберх.

Ливърпул вече чака съперника си в следващия кръг, който отново ще бъде втородивизионен тим - Уотфорд или Саутхемптън.

Добра новина за Клоп днес беше и завръщането на Анди Робъртсън и Доминик Собослай, които бяха контузени.