Головете на Кейн не стигнаха и Тотнъм изпусна голям шанс за топ 4

Головете на Кейн не стигнаха и Тотнъм изпусна голям шанс за топ 4 Снимка: Getty Images

Тотнъм не успя да победи борещия се да не изпадне Нюкасъл и стигна само до 2:2 на "Сейнт Джеймсис Парк".

Така въпреки двата гола на Хари Кейн, Спърс пропуснаха златен шанс да се изравнят по точки с четвъртия в класирането Челси.

Сега Тотнъм остава пети с 49 т., колкото има и Ливърпул.

Нюкасъл пък събра 29 т. и вече е с три над чертата.

"Свраките" на няколко пъти тестваха Уго Лорис в началото и в 28-ата минута Жоелинтон откри.

Само минута по-късно обаче Кейн изравни след неразбирателство в защитата на Нюкасъл и рикошет, който позволи на нападателя да реализира на празна врата.

Още в 34-тата минута пълният обрат беше факт след диагонален удар на Кейн и неговото попадение №19, с което той еднолично поведе при голмайсторите в Премиър лийг.

След почивката Тотнъм можеше да реши всичко, но изстрел на Танганга с глава беше изчистен от Алмирон от голлинията.

В 84-тата минута пък Кейн удари гредата, а две по-късно домакините изравниха чрез мощна добавка на Джо Уилок.