Гуардиола: Изглежда сякаш се оплаквам от Холанд

Езикът на тялото на Ерлинг Холанд по време на първото полувреме на мача на Манчестър Сити срещу Евертън в събота (2:0) "не е бил добър", смята наставникът на "гражданите" Пеп Гуардиола.

Норвежецът бе твърде инертен преди почивката, но през втората част вкара и двете попадения за шампионите.

"Тези два гола ще му помогнат много, да изчисти съзнанието си - коментира Гуардиола. - Езикът на тялото му през първото полувреме не беше добър. Второто полувреме беше много, много по-добро. За него, когато вкара гол, настроението му е различно. След това се движи повече и прави по-добре всичко останало. Трябва да се научи, че ако не вкара, трябва да има правилния език на тялото и позитивната нагласа, че голът ще дойде.

Изглежда сякаш се оплаквам от Ерлинг, но говоря като цяло. Той е млад, играе на най-трудната позиция на терена и е заобиколен на малко пространство от четирима-петима. В този момент той трябва да бъде позитивен. Когато вкара гол, той реагира, но няма нужда да вкарва постоянно, защото ни помага за много неща. Не само за отбелязването на голове."

В двубоя срещу Евертън Холанд вкара първите си попадения след контузията, която го извади от терените за два месеца. Въпреки че пропусна голяма част от сезона, Холанд все още е начело в класацията на голмайстори във Висшата лига с 16 гола.