Хеттрик на Обамеянг върна усмивките в Арсенал

Хеттрик на Обамеянг върна усмивките в Арсенал Снимка: Getty Images

Арсенал победи Лийдс с 4:2 у дома във Висшата лига и взе важни три точки за излизане от лошата серия напоследък.

"Артилеристите" имаха само една победа в миналите си пет шампионатни мача, но днес се разиграха и отбелязаха головете си още до 47-ата минута, а можеха да вкарат и още.

Капитанът Пиер-Емерик Обамеянг наниза хеттрик и стана герой на мача, а към края удари и греда. Това е негов първи хеттрик в Премиър лийг.

Габонецът откри в 13-ата минута и удвои в 41-вата, а преди края на полувремето се разписа и Ектор Бейерин.

В 47-ата минута Обамеянг покачи на 4:0, но Лийдс не се предаде и допринесе за головото шоу с попадения на Паскал Струйк и Елдер Коща.

В таблицата Арсенал вече е десети с 34 т., и е само на 6 пункта от четвъртия Ливърпул.