Хеттрик на Сон насочи Тотнъм към Шампионската лига

Хеттрик на Сон насочи Тотнъм към Шампионската лига Снимка: Getty Images

Тотнъм е големият печеливш от днешните мачове на претендентите за четвъртото място във Висшата лига.

"Шпорите" разбиха Астън Вила с 4:0 и вече са еднолично на четвъртата позиция на 3 т. пред петия Арсенал.

Хеттрик на Хюн-Мин Сон осигури победата за тима на Антонио Конте, но въпреки убедителния резултат, мачът изобщо не беше лек за гостите, особено през първото полувреме.

Кореецът откри още в 3-тата минута, но после Вила наложи мощен натиск и изпусна редица страхотни положения, а Уго Лорис спаси абсолютно всичко на вратата.

В началото на второто полувреме Деян Кулушевски покачи на 2:0 за Тотнъм, а Сон сложи точка на интригата с още две попадения.

По-рано днес Арсенал и Манчестър Юнайтед загубиха своите двубои срещу съперници от долната половина на таблицата и се отдалечиха от заветната цел.

В класирането Тотнъм е четвърти с 57 т. пред Арсенал с 54 и Уест Хем и Манчестър Юнайтед с по 51.

Все пак "артилеристите" още са с мач по-малко от конкурентите си.