Интер с класика във втория кръг на Калчото

Италианският вицешампион Интер записа победи и във втория си мач от новото първенство в Серия "А". "Нередзурите" се наложиха с 3:0 над Специя на "Джузепе Меаца" и събраха актив от 6 точки.

След доста пропуснати възможности в 35-ата минута Интер най-после стигна до заслужен гол. Тогава дълъг пас на Николо Барела беше отклонен с глава от Лукаку към Лаутаро, който откри резултата с шут по земя от дъгата на наказателното поле.

В 44-тата минута Барела с центриране постави топката на главата на Лукаку, но напречната греда спря неговия удар.

Втората част започна страхотно за гостите, които отбелязаха втория си гол в 52-рата минута. Тогава лошо изчистена топка в наказателното поле отиде при Чалханоолу, който я прати в мрежата с шут по земя. В следващите минути темпото на игра спадна, а в 67-ата на терена се появи Петко Христов на мястото на Матия Калдара.

Крайното 3:0 оформи Корея в 82-рата минута.

В следващия кръг на Интер му предстои тежко гостуване на Лацио. На 3 септември пък е градското дерби с Милан.