Интер се спаси от срам за Купата благодарение на грешка на Буфон

Интер се спаси от срам за Купата благодарение на грешка на Буфон Снимка: Getty Images

Интер трябваше да мине през продължения, за да победи с 2:1 Парма за Купата на Италия и да се класира за четвъртфиналите в турнира.

На "Джузепе Меаца" Интер изигра много слаби 90 минути и беше на път да отпадне безславно от турнира.

"Нерадзурите" бяха необикновено беззъби и безидейни, а и позволиха на гостите да поведат.

В 39-ата минута влезлият като принудителна смяна Станко Юрич откри резултата с хубав удар.

Тимът на Парма, който все още е в Серия "Б", се защитаваше успешно, а домакините нямаха точен изстрел към вратата на Джанлуиджи Буфон чак до 88-ата минута.

Тогава Лаутаро Мартинес изравни с удар, при който му помогна и рикошет в главата на бранител.

В добавеното време близо 45-годишният Буфон спаси шут на Един Джеко и така срещата стигна до продължения.

В тях герой за Интер стана резервата Франческо Ачерби, който порази вратата на Парма в 110-ата минута.

Голмайсторът наказа грешка на Буфон, след като ветеранът не успя да избие по най-добрия начин едно центриране и прати топката право на главата на Ачерби.