Интер вдигна титлата с паметен разгром, а Милано полудя (видео)

Интер вдигна титлата с паметен разгром, а Милано полудя (видео) Снимка: Getty Images

Интер приключи сезона в Серия "А" по шампионски с разгромна победа с 5:1 над гостуващия Удинезе.

В мача, след който играчите на Антонио Конте получиха спечелената титла на Италия, те подходиха сериозно и още до почивката водеха с 2:0.

Ашли Йънг се разписа в началото, а Кристиан Ериксен удвои точно преди края на полувремето.

Лаутаро Мартинес се разписа от дузпа за 3:0, а Иван Перишич направи резултата още по-изразителен.

Влезлият като резерва Ромелу Лукаку вкара комичен гол за 5:0, при който топката го удари в гърдите след греда на Алексис Санчес.

Почетното попадение за гостите реализира Роберто Перейра от дузпа.

За Интер това е 16-а поредна домакинска победа и шампионите приключват сезона с 91 точки, с 13 пред втория Аталанта, който още не е изиграл последния си мач.

Тържествата по случай 19-ата титла на Интер започнаха още преди първия съдийски сигнал с голямо шествие по улиците на Милано.

И за този мач феновете нямаха право да влязат на стадиона, но се събраха около "Джузепе Меаца", за да посрещнат подобаващо автобуса с любимците си.

След двубоя се проведе и официалното награждаване, на което "нерадзурите" получиха чаканата от 11 г. купа.