Испания спря перфектната серия на Шотландия

Испания спря перфектната серия на Шотландия Снимка: Getty Images

Испания победи Шотландия с 2:0 у дома и нанесе първа загуба на съперника в квалификациите за Евро 2024.

"Ла фурия" успя и да си отмъсти за поражението със същия резултат от шотландците в края на март.

Тази вечер в Севиля гостите се отбраняваха добре през повечето време, но след почивката се пропукаха на два пъти.

Решаващ момент се оказа непризнатият гол на Скот Мактоминей в 60-ата минута при 0:0.

Халфът на Манчестър Юнайтед си мислеше, че е отбелязал за седми път в тези квалификации, когато порази мрежата с хубав удар от малък ъгъл. ВАР обаче се намеси и видя засада на играч на Шотландия, който пречеше на вратаря Унай Симон.

Затова попадението беше отменено, а в 74-тата минута капитанът Алваро Мората се възползва от остро центриране на Хесус Навас отдясно и с плонж с глава откри резултата.

В 86-ата минута се стигна до гаф в отбраната на шотландците и след ново центриране отдясно Портъс засече топката в собствената си врата за 2:0.

Накрая попадението все пак беше записано на влезлия като резерва за испанците Сансет, който също успя да играе с топката.

Победата е голяма крачка за Испания към Европейското първенство и прекрати перфектната серия на Шотландия от пет победи в пет мача.

В класирането Шотландия продължава да води с 15 т. пред Испания с 12 и с мач по-малко.