Италия напълни кошницата на Северна Македония и запази шансове за класиране

Италия напълни кошницата на Северна Македония и запази шансове за класиране Снимка: Getty Images

Италия отнесе Северна Македония с 5:2 у дома и съхрани шансовете си за класиране на Евро 2024.

Победата беше със задължителен характер за "адзурите", които заеха нужната им втора позиция с група "C" и се изравниха по точки с третия Украйна.

В последния кръг Италия и Украйна се изправят един срещу друг в директен сблъсък за място на европейското първенство.

Матео Дармиан изведе "Скуадрата" напред срещу македонците, а после Жоржиньо пропусна дузпа. Още преди почивката Федерико Киеза уби интригата с два гола за 3:0.

През втората част Яни Атанасов вкара две попадения за гостите, но Джакомо Распадори и Стефан Ел Шараауи направиха успеха на Италия убедителен.

Лидерът в тази група Англия вече си е осигурил класирането и първото място, а снощи постигна шести пореден успех - 2:0 над Малта на "Уембли".

"Трите лъва" обаче изобщо не впечатлиха с представянето си и изиграха най-слабия си мач в квалификациите до момента.

Чак до 64-тата минута Англия нямаше точен удар във вратата, макар че поведе рано с автогол на Енрике Пике.

15 минути преди края Хари Кейн вкара обичайния си гол и гарантира победата.