Късен гол отърва Реал в дербито и завърза борбата за титлата

Късен гол отърва Реал в дербито и завърза борбата за титлата Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха 1:1 в градското дерби от 26-ия кръг на Ла Лига между първия и втория в таблицата.

Червено-белите водеха в резултата почти цял мач след ранен гол на Луис Суарес, но късният натиск на "кралете" даде резултат и Карим Бензема изравни 2 минути преди края.

Така борбата за титлата между мадридските грандове и Барселона става още по-завързана.

Суарес откри в 15-ата минута, когато се възползва от пас на Йоренте, измъкна се от засадата и елегантно преодоля Куртоа за 1:0.

Реал опита да отговори и Каземиро отправи опасен удар, а в самия край на полувремето "белите" поискаха дузпа за игра с ръка на Фелипе. Реферът се консултира с ВАР и прецени, че играта с ръка е била неволна.

След почивката Караско имаше отлична възможност да направи 2:0 сам срещу Куртоа, но белгиецът направи страхотно спасяване.

Реал трудно достигаше до положения и се отчете с един далечен изстрел на резервата Феде Валверде.

В 80-ата минута обаче шампионите най-сетне стигнаха до чиста ситуация.

Винисиус открадна една топка и намери Бензема, който обстрелва на два пъти Ян Облак, но и в двата случая вратарят беше блестящ. Малко по-късно французинът стреля и от фаул, но Облак отново се справи.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Бензема най-сетне вкара, възползвайки се от двойно подаване с Каземиро.

С равенството разликата между Атлетико и Реал в класирането се запази.

"Дюшекчиите" водят с 59 т. пред Реал с 56 и Барселона с 54. Играчите на Диего Симеоне обаче все още имат и мач по-малко.